acalantis.pl
Wiek stare środki zaradcze na zabijanie psich pcheł i kleszczy

Wiek stare środki zaradcze na zabijanie psich pcheł i kleszczy

Pchły i kleszcze dla psów były zawsze problemem dla zwierząt domowych. Każdy właściciel zwierząt domowych ma do czynienia z tym problemem w pewnym momencie lub w innym czasie i dołożył wszelkich starań, aby zwierzę było wolne od pcheł i kleszczy.

Pchły i kleszcze mogą sprawiać, że zwierzę domowe jest nieszczęśliwe i zdarzały się przypadki, w których te szkodniki mają również ludzi. Pchły lub gryzaki mogą zaszkodzić danej osobie i mogą powodować drętwienie w rękach i nogach. Ślina kleszczy jest zakaźna i powoduje infekcje skóry. Oto niektóre starodawne środki zaradcze, które utrzymają psa wolnego od wszystkich typów pcheł i kleszczy związanych z zagrożeniami.

Domowe środki zaradcze na zabijanie psich pcheł i kleszczy

Pomarańczowy

Ten cytrusowy owoc ma wiele korzyści, od dostarczania witaminy C do blasku w skórze, ale poza tym ma również pewne ukryte korzyści dla zwierząt domowych. Stosowanie soku pomarańczowego na całym zwierzęciu będzie uwalniać od psich pcheł i kleszczy. Wystarczy wyciąć pomarańczowy na pół i lekko pocierać na skórę psa. Sok pomarańczowy musi dotrzeć do skóry psa, a nie do futra.

Ziemia okrzemkowa

Jest to kolejny świetny środek zaradczy przeznaczony do zabijania psich pcheł i kleszczy. Najlepszą rzeczą jest to, że można ją użyć do zabijania wszystkich typów pcheł i nie ma efektu ubocznego. W przypadku szczeniąt lub starych zwierząt nie zaleca się stosowania na nich chemicznych pestycydów. Ziemia okrzemkowa może być bezpiecznie stosowana na nich i zapewni, że wszystkie pchły i kleszcze zostaną zabite w ciągu kilku godzin po ich zastosowaniu.

Olejki eteryczne

Są to niektóre olejki eteryczne, takie jak rozmaryn i lawenda, które mogą być również używane do zabijania kleszczy i psich pcheł. Te olejki eteryczne dadzą piękny zapach zwierzęciu, a jednocześnie pchły po prostu nienawidzą zapachu tych olejów. Pamiętaj tylko o tym, że nie wolno używać tych olejków eterycznych na kotach, gdyż są uczuleni na te oleje.

Najlepszą rzeczą dotyczącą tych starych środków zaradczych na zabijanie kleszczy i pcheł psów jest to, że są w 100% wolne od wszelkiego rodzaju skutków ubocznych. Te naturalne środki zaradcze są tańsze i każdy może sobie na nie pozwolić. Test przeprowadzony na skutek tych środków wykazywał, że są tak skuteczne jak stosowanie dowolnej chemicznej pcheł i kontroli kleszczy.

Back to Top