acalantis.pl
 • Home
 • /
 • Artykuły
 • /
 • 5 najczęściej zadawanych pytań dotyczących sztucznej inseminacji psów
5 najczęściej zadawanych pytań dotyczących sztucznej inseminacji psów

5 najczęściej zadawanych pytań dotyczących sztucznej inseminacji psów

Wielu hodowców psów odkrywa wyzwania stojące przed rasami o ograniczonej puli genowej lub zamkniętej sytuacji hodowli krewnych. Dobrą wiadomością jest bezpieczny i skuteczny sposób zwalczania tych problemów. Możesz hodować swoje psy wysokiej jakości partnerom, niezależnie od odległości, a nawet krajów, a także możesz utrzymać stado zwierząt w bezpiecznych warunkach z chorobami zakaźnymi, przy zachowaniu zamkniętej hodowli i ciągle hodowli psów, które wybiera się z zewnątrz przy pomocy sztucznej inseminacji . Jak atrakcyjne i pełne nadziei, jak pokazują możliwości AI, niektórzy hodowcy nadal martwią się wyzwaniami, jakie mają AI, a także pytania dotyczące bezpieczeństwa lub praktyki. Te pytania są jednak łatwo odpowiedziane. Oto pięć najpopularniejszych pytań, na które pytają hodowcy psów o AI.

 Jak skuteczna jest sztuczna inseminacja?

W doskonałej sytuacji sztuczna inseminacja nie jest skuteczniejsza niż naturalna hodowla. Jednak, jak wiekszość ludzi, rzadko zdarzają się sytuacje idealne. Sprowadza się do faktu, że niemal wszystko można kontrolować i tak szybko, jak to możliwe, przy sztucznej inseminacji.

Ponadto sztuczna inseminacja psa zwiększa szanse na większe mioty dzięki lepszemu umieszczeniu nasienia w kanale pochwy. W porównaniu z AI do AI występują pewne formy sztucznej inseminacji, które powodują wyższe stadia zapłodnienia. Świeże nasienie używane bezpośrednio w pomieszczeniach ma najwyższy wskaźnik poczęcia, gdy wszystkie rzeczy są takie same. Świeże, rozszerzone lub schłodzone, nasienie ma następny najwyższy wskaźnik poczęcia. Najbardziej zbliża się do ogólnych wskaźników poczęstunku świeżemu AI i naturalnej hodowli. Świeże przedłużenie jest o wiele lepsze od mrożonego nasienia i ma prawie 90% wyższą szybkość poczęcia. Istnieje jednak wiele dobrych powodów, aby używać zamrożonego nasienia, które kompensuje niższą szybkość poczęcia.

 Czy sztuczna inseminacja jest bezpieczna dla mojej suki?

Tak jak w przypadku jakiejkolwiek procedury, nawet naturalnej hodowli, mogą wystąpić powikłania od sztucznej inseminacji. Pomimo sporadycznych wystąpień problemów wynikających z procesu unasienniania, na ogół sztuczne zapłodnienie jest na wiele sposobów bezpieczniejsze niż naturalna hodowla.

Podczas stosowania sztucznej inseminacji chronisz sukę przed ekspozycją na zewnątrz wirusa hodowli psów; I bakterie. Wygrała, że ​​agresywny pies stadionu nie skrzywdził, a z kolei stadnina nie wygrała od nieśmiałej lub niechętnej suki. Używając psa stadnistego, który znajduje się w promieniu kilometra w celu zwiększenia Twoich linii płciowych, nie wygrałeś od Ciebie pocisków, aby zmniejszyć stres z procesu hodowlanego. Rzeczywisty proces jest szybki, łatwy i zazwyczaj nie powoduje lęku u suki.

 Jak drogie jest sztuczna inseminacja psów?

Używanie sztucznej inseminacji może być bardzo kosztowne, jeśli lekarz weterynarii stosuje się do przeprowadzania badań i faktycznej procedury zapłodnienia, AI nie musi być dużo droższa niż regularna hodowla. Jeśli poświęcisz trochę czasu na samodzielne poznanie tego procesu, możesz samodzielnie wykonywać wiele prac i zaoszczędzić sporo pieniędzy. Jeśli hodujesz się na stadionie zewnętrznym, musisz zapłacić za studnię, niezależnie od tego, czy używasz AI czy naturalnego krawat.

Hodowanie na żywo (naturalne krawat) może być nawet kosztowne w dłuższej perspektywie. Używając sztucznej inteligencji, właściciel suki ma tylko pokryć koszty rzeczywistej hodowli i trochę opłaty wysyłkowej. Wysyłając dzwonek do stadnina, są droższe, żywe zwierzęta, koszty wysyłki, opłaty na pokład i emocjonalny koszt zarówno suka jak i właściciela podczas separacji.

 Czy potrzebuję dużo specjalistycznych urządzeń do tej procedury?

Trzeba zaskakująco mało rzeczy, aby zebrać nasienie i umieścić próbkę w suce. Ważną rzeczą do zapamiętania jest zawsze użycie wysokiej jakości narzędzi, które są sterylne. Chociaż można uzyskać wszystkie potrzebne rzeczy, niektóre z nich mogą być trudne do zlokalizowania, a nawet trudne do uzyskania w małych ilościach. Chyba że planujesz hodować setki suk, prawdopodobnie nie potrzebujesz lub nie chcesz, dużych pudełek każdego rodzaju przedmiotów.

Elementy, które będą potrzebne do wykonania AI to:

 • Rękawice lateksowe bez proszku
 • Sterylne smar
 • 1 sterylna strzykawka
 • 1 sterylna rurka do inseminacji
 • 1 stożek zbierania

Właściciele psów stadnych potrzebują kilku dodatkowych dostaw w celu wysyłania nasienia do suk. Dodatkowe dostawy obejmują:

 • 1 Opakowanie styropianowe (wielokrotnego użytku)
 • Przedłużacz nasienia
 • Wirówki i o-ringi
 • Zimne opakowanie przechowywać schłodzone nasienie przechowywane w celu transportu

 Jak działa zestaw sztucznej inseminacji dla psów?

Zestawy AI dla psów ułatwiają uzyskiwanie sprzętu, którego potrzebujesz bez frustracji polowań na poszczególne przedmioty, wysyłki lub podróży, aby je dostać, a następnie kupować duże ilości każdego. Kupując zarówno świeże, jak i schłodzone zestawy AI dla psów, otrzymasz wszystkie materiały na jednorazowe użycie lub możesz kupić zestawy zestawów dla liczby pobrań / inseminacji, które planujesz. Nasze zestawy AI dla psów zawierają wszystkie potrzebne materiały w opakowaniach pojedynczych lub wielokrotnych, zarówno w wersji świeżej, jak i schłodzonej.

Back to Top